Disclaimer

Regulamin. Coś o nas. Discord.
Garść tematów obowiązkowych.
Ishar
Posty: 125
Rejestracja: wt lut 13, 2018 6:16 pm

Disclaimer

Post autor: Ishar » pt mar 02, 2018 3:55 pm

Disclaimer


Wielu z Was jest w Noobs from Poland od bardzo dawna, niektórzy pamiętają jeszcze nawet światłe przewodnictwo Aquela/Piziego jako GM'a :D, tym bardziej dziwimy sie ze trzeba teraz przypominać ponownie podstawowe założenia i fundamenty naszej gildii. Każdy z Was zaakceptował invite do Noobs'ow i pozostając w niej ten czas (nieważne miesiąc, dwa czy pól roku) zaakceptował również wszystko co wiąże sie z członkostwem. Już sama nasza nazwa wskazuje na hmm... pewna specyfikę gildii - od początku postawiliśmy na zabawę i przede wszystkim na ludzi. Chcieliśmy być 4fun, co nie znaczy ze wyzbyliśmy sie ambicji - stad tez spokojne, ale i uparte dążenie do 25 osobowych raidów co stało sie nie tak dawno faktem.

To co nas niepokoi od pewnego czasu wiąże sie właśnie z raidami, a wiec tyczy póki co jedynie graczy na 85lvl. Jednak to co wyklaruje sie mam nadzieje w rozpoczętej dyskusji prędzej czy później dotknie każdego w gildii, nieważne czy ma aktualnie level 85 czy 8. Poza tym ta pojawiająca sie niezdrowa atmosfera siłą rzeczy promieniuje na cala gildie, a nie jedynie na jej raidujaca cześć.

Nie wchodząc za bardzo w szczegóły chodzi tu o pewien sposób na grę, na spędzanie wolnego czasu przez każdego z Was. Ten "sposób" grania, który jest aktualnie w mniejszym czy większym stopniu kwestionowany przez kilku graczy, to jest to co przede wszystkim określa Noobs From Poland i będzie on w gildii obowiązywał. Mowie o tym wszystkim co od początku stanowiło podstawy Noobs'ow, co zawarto w regulaminie a niedawno przełożono również na rzeczywistość rajdową (vide odpowiedni topic). Streszczając to wszystko można by powiedzieć: Wszyscy jesteśmy noobami :wink: , mamy oczywiście swoje ambicje, swoje cele, które udaje sie stopniowo osiągać ale w tej grze szukamy dobrej zabawy a nie dodatkowych stresów. Chętni na nerwy powinni szukać swojego miejsca w gildiach progresowych a nie u nas.

-jeśli są tu osoby, które sprzedałaby własną matkę dla paru epików to naprawdę nie są nam potrzebni,

-jeśli są tu osoby, które z zapartym tchem patrzą na własny dps, hps, tps, ffs czy cokolwiek innego :wink: to gratuluje, każda progresowa gildia was chętnie przyjmie,

-jeśli są tu osoby, które nie mogą sie pogodzić ze nie dostały tego czy innego itemu w tym a nie następnym tygodniu, to litości, nie jesteśmy gildia dla Was,

-jeśli są tu osoby, które zamierzają przeliczać z istoty rzeczy nieprzeliczalne "zaangażowanie" na udział w lootach czy przywilejach niech sie opanują albo zmienia gildie. Nie będziemy tolerować oczywiście "olewactwa" - osoby które nie mogą sie zmusić do minimalnego szacunku dla wysiłku innych osób w party/raidzie całkiem naturalnie nie będą zbyt chętnie zapraszane - tak już to bywa w życiu :) Jednak zasady przyznawania itemow i zapraszania na raidy sa znane i obecnie nienaruszalne

Jasno chce tu powiedzieć ze nie będzie żadnego uprzywilejowania w udziale w "lupach" :wink: Nie będziemy przeliczać zaangażowania, jak postulują niektórzy, na epiki. Chcemy abyśmy byli gildia, której członkowie nie zabijają sie o kazdy itemik z Naxx, obrażają sie na cały świat jak przegrają rolla i coś dostana nie teraz a za tydzień, dwa.

Chcielibyśmy aby Noobsy spokojnie mogli zaczynać każdy raid, a nie nerwowo czekać na dropy wiedząc, ze na pewno winiknie z tego jakaś awantura, a ktoś będzie przeżywał przegramy roll czy niekorzystna decyzje raid leadera przez następne dni/tygodnie.

Chcielibyśmy aby Noobsy sami sie potrafili dogadywać miedzy sobą komu dany item jest bardziej potrzebny, bez niepotrzebnych spiec czy odgórnych decyzji. Nazwijcie to niesprawiedliwością, ale bardziej cenimy kogoś kto przychodzi na raid, robi swoje, a kiedy wypadnie item nawet idealny dla niego potrafi ze spokojem odstąpić go komuś innemu i już myśleć o kolejnej walce niż kogoś kto przychodzi choćby i w 200% przygotowany, jest pierwszy w dmg na bossie, ale kiedy przychodzi do podziału lootu uznaje ze z zasady powinno mu sie należeć wszystko co chce.

Wiemy że tak to już jest w takich grach, że potrafią rozbudzić w nas najgorsze instynkty, być sposobem na zaspokojenie chorych ambicyjek, wiem ze są ludzie którzy dla zaimponowania paroma epikami są w stanie przedłożyć wszystko inne. Ale wiemy też inna rzecz - w Noobs From Poland tak nie będzie Przede wszystkim dobra atmosfera, spokój i kultura...a wszystko to co bardziej wymierne w armor, damage, spell power czy hit pointsach przyjdzie z czasem dla każdego kto będzie sie chciał troszkę wysilić. I uważamy iż stanie sie to dużo szybciej, niż wtedy kiedy itemy przesłonią wszystko inne i zamiast radości z grania i powalania kolejnych bossow zostanie tylko stres i niepotrzebne kłótnie i obrażanie sie na innych.

Jeśli wiec ktoś nie widzi sie w takiej gildii, w takich zasadach to niech przedstawi swoje racje, albo po prostu zastanowi sie nad sensem swojej przynależności do Noobsow.

Have fun

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorem tego posta jest Bubblechick - dzięki wielkie :D. Ja i Kizi podpisujemy się pod tym w 100% :D

edit: Troche edited by Kizi ;)
edit: i bardzo delikatnie by Thagathal ;) (skopiowany ze starego forum rok 2009)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ludzie przychodzą i odchodzą. Znakomita większość osób potrafi opuścić nasze szeregi pokazując klasę. Nie mamy żadnych pretensji do byłych Noobów.

Natomiast nie podoba nam się sytuacja, kiedy ktoś nie mówiąc słowa składa jakby nigdy nic podanie do innej gildii, jednocześnie pisząc o nas niekoniecznie miłe i przyjemne rzeczy, a zwykle sam wcześniej nie kiwnął nawet palcem dla gildii. Nie chcemy tutaj takich osób. Nie ma tu miejsca na osoby oczerniające nas publicznie, najczęściej z resztą bezpodstawnie.

Dlatego w sytuacji, kiedy ktoś bez wyjaśnienia składa podanie do innej gildii z automatu otrzymuje /kick.

pozdro

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thaghatal


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pora dodać pare słów od aktualnego GM Noobów. Przypadł mi zaszczyt objąć tą zaszczytną funkcje w momencie zmian naszej gildii. Zaczęliśmy intensywniej progressować co wywołało spore problemy. Wszystko z czasem się zmienia i to samo dotyczy Noobów. Podtrzymuje w 100% słowa napisane przez poprzednich Guild Masterów. Miejmy do gry dystans i pamiętajmy, że ważni są ludzie nie epaxy. Chciałbym dodać jedną uwage. Całkowita wolność kończy się w momencie, kiedy zaczynasz grać z ludźmi i twoje nieprzygotowanie psuje zabawe innym członkom gildii. Szanujmy czas innych. Nadal zapraszamy wszystkich casuali chcących spokojnej gry w miłej atmosferze, jednak jeśli chcesz raidować, czy grać rated bg musisz być dobrze przygotowany. Nie chcemy na raidach czy BG ludzi, którzy nie włożą minimum wysiłku aby gra była przyjemna dla wszystkich. Nie chcemy takich, którzy liczą wyłącznie na boost postaci, aby później opuścić Nooby. Pamiętajcie nie gracie SAMI!

Dlatego podjęliśmy odpowiednie decyzje wprowadzająć regulamin raidowy. W założeniu każdy może dołączyć do Raiderów. Jedyne czego oczekujemy to odpowiedniego wysiłku żebyś opanował i przygotował swoją postać do walki na najcięższych bossach aktualnego contentu. Sam podejmujmujesz taką decyzje akceptująć regulamin raidowy starając się o range Raider. Dla pozostałych osób pragnących grać casualowo będą organizowane weekendowe raidy gdzie dyscyplina będzie luźniejsza.

Nie bedziemy takze akceptowali emo quit. Notoryczne opuszczanie gildii zakonczy się brakiem możliwości powrotu.

Nooby zawsze były bezpieczną przystanią dla polaków na naszym serwerze i taką pozostanie. Jednak, kiedy napiszesz podanie zastanów się co chcesz robić. Uczysz się wowa, chcesz pograć spokojnie i bez ciśnienia, bo masz już za sobą okres progressu, czy może chciałbyś pograć pve/pvp bardziej intensywnie. Jeśli myślisz o tym ostatnim zastanów się, czy możesz poświęcić temu odpowienio dużo czasu i wysiłku, aby nie psuć zabawy innym. Wtedy napisz podanie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!


Pozdr.

Ishar GM Największy Noob

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skopiowane ze starego forum (rok 2011)

ODPOWIEDZ